Sortiment

Homeopatika

Homeopatika

Pro zastánce homeopatické léčby máme k dispozici bohatý výčet polykomponentních (vícesložkových) přípravků, zejména od francouzské firmy BOIRON ( Oscillococcinum, Paragrippe, Homeovox, atd.). Monokomponentní (jednosložkové) preparáty různého ředění většinou objednáváme.

Homeopatie je nejznámější alternativní léčebná metoda vůbec. Jedná se o léčebnou metodu starou více jak 200 let. U jejího zrodu stál německý lékař Samuel Hahnemann. Homeopatie klade velký důraz na individuální přístup ke každému pacientovi. Lékaři homeopati neléčí pouze nemoc, ale především pacienta. Pacient představuje celek složený z fyzické části a části psychické, z nehmotné složky člověka. Tyto složky tvoří neoddělitelný celek a homeopatie pracuje s nemocí komplexně - jak po fyzické stránce, tak po stránce mentální. Práce homeopata – lékaře nebo léčitele je tedy velmi náročná. K výkonu homeopatické praxe je potřebné patřičné vzdělání. Homeopaté používají Materii Medicu, základní dílo homeopatické literatury. Homeopatie může být samozřejmě praktikována i jako domácí samoléčba na základě použití příruček se seznamem jednotlivých homeopatických léků na různé onemocnění a potíže.

Homeopatické přípravky se připravují ze surovin živočišného, rostlinného i minerálního původu nebo může jít o tzv. bioterapeutika, tedy o produkty vlastního lidského organismu. Homeopatika mohou být i syntetická. Suroviny musí mít především specifikovaný obraz účinku a u zdravého jedince by měly vyvolat patologický stav.

Homeopatie je založena na 2 základních pravidlech. A to na pravidlu podobnosti a na pravidlu infinitezimálního zředění. Pravidlo podobnosti říká, že látka, kterou použijeme k léčbě zdravého člověka, u něj vyvolá stejné příznaky jako má sama nemoc, k jejíž léčbě má být látka použita. Termínem infinitezimální zředění se rozumí co největší možné naředění léčivé látky v homeopatickém přípravku. Během 19. století se homeopatie dostala také do Spojených států, Indie, Ruska, Jižní Ameriky a některých afrických zemí. Postupně vzniklo několik homeopatických škol, které stále prohlubovaly homeopatickou klinickou zkušenost a upevňovaly poznatky o lécích i jednotlivých postupech. Vzniklo mnoho odborných děl, v některých zemích se homeopatie začala vyučovat na univerzitách. V dnešní době se homeopatie používá ve 100 zemích světa, do své praxe ji začlenilo 300 000 lékařů a léčí se s ní 400 milionů pacientů.Partneři:
Sunar, Farmax, GS, Loreal, Vichy, Innéov, Sanoflore

Poukázky:
Accor, Sodexo, Cheque Dejeuner

Lékárna HERBA 1 Sokolovská 1622, 356 01 Sokolov tel./fax: 352 628 700 herba1@lekarna-herba.cz

Přijímáme platební karty:
V pay, Visa, Visa Electron, Maestro, Mastercard

copyright © 2023 Lékárna HERBA • webdesign Vendys graphics