Akce

14. 10. 2019

Měření cévního věku

Zjistěte, v jaké kondici jsou vaše cévy.

V týdnu od 14. do 18.10.2019 si v naší lékárně můžete nechat změřit cévní věk. Na měření je nutné se předem objednat, na tel.č. 352 628 700, nebo e-mailem: herba1@lekarna-herba.cz.


Stejně jako stárne náš zevnějšek, stárne i to, co skrýváme uvnitř. Výjimkou nejsou ani naše cévy. Žijete sedavým životním stylem, nemáte dostatek pohybu, kouříte? Máte v rodině historii infarktu, mozkové příhody a cukrovky? Trápí vás vyšší krevní tlak?

Nechte si stáří svých cév změřit a porovnejte ho se svým skutečným věkem.


Jak probíhá měření cévního věku?

Stáří cév vám změří speciálně proškolený lékárník. Vyšetření trvá přibližně 10 minut, je neinvazivní a bezbolestné.

Před samotným měřením budete požádáni, abyste se na několik minut posadili a odpočívali, aby nebyly vaše výsledky zkreslené. Poté vám bude na horní část paže nasazena manžeta pro měření krevního tlaku a budou zahájena automatická měření.

Změřené hemodynamické hodnoty (krevní tlak, rychlost pulsové vlny, tepová frekvence) jsou analyzovány nejmodernější technologií a jsou základními parametry pro vypočítání vašeho cévního věku.

S prostupností a zhoršeným stavem cév přímo souvisí rychlost šíření pulsové vlny, která je prokazatelně spjata s výskytem kardiovaskulárních onemocnění. Pulsová vlna vzniká při každém stahu srdce a vypuzení objemu krve do systémového řečiště. Její tvar a rychlost jsou závislé na tuhosti cév – v mladém věku, kdy jsou cévy zdravé a ještě nebývají ztuhlé, je rychlost podstatně nižší než ve stáří, kdy stěny cév zesilují a tuhnou.

Jakmile měření skončí, obdržíte podrobnou zprávu. Výsledky jsou pro přehlednost znázorněny graficky, ale pro lepší pochopení je s vámi ještě zkonzultuje lékárník. Bude vás informovat o výsledcích měření, od kterých byl odvozen váš cévní věk.

Pokud se výsledky vašeho měření budou nacházet ve žlutém či červeném poli, budete informováni o opatřeních, která mohou váš cévní věk zlepšit. Bude-li to nutné, bude vám doporučena návštěva lékaře, který provede další vyšetření a posoudí váš stav.


Partneři:
Sunar, Farmax, GS, Loreal, Vichy, Innéov, Sanoflore

Poukázky:
Accor, Sodexo, Cheque Dejeuner

Lékárna HERBA 1 Sokolovská 1622, 356 01 Sokolov tel./fax: 352 628 700 herba1@lekarna-herba.cz

Přijímáme platební karty:
V pay, Visa, Visa Electron, Maestro, Mastercard

copyright © 2024 Lékárna HERBA • webdesign Vendys graphics