Sortiment

Zubní hygiena

Zubní hygiena

Nabízíme zubní pasty, zubní kartáčky včetně mezizubních či ortodontických (na rovnátka), ústní vody, lepící pasty a prášky, čistící tablety, zubní podložky, dentální nitě a další prostředky k čištění mezizubních prostor.

Dokonalá ústní hygiena je jednou z hlavních podmínek pro zdravé a krásné zuby! Máte zažloutlé či zašedlé zuby? Viníkem jsou potraviny, nápoje, cigarety. Krvácejí Vám dásně? Zvýšená krvácivost je projevem zánětu okrajových dásní. Z drobného zánětu se může vyvinout postupně parodontitida, která pokud nebude léčena, může vést až ke ztrátě vlastních zubů. Vše můžete odstranit a předejít onemocnění zánětu dásní! Čím? Dokonalou ústní hygienou.

Kartáčky

Zubní kartáček se během let vyvíjel a měnil svoji podobu. Vlákna prvních zubních kartáčků byly z přírodních štětin (prasečích). Dnes se vlákna zubních kartáčků vyrábí z umělých vláken (nylonu). Na trhu je k dispozici velké množství zubních kartáčků, ne všechny jsou však vhodné na čištění zubů.

Zubní kartáček by měl mít v prvé řadě malou pracovní část – hlavičku. Čištění je pak důkladnější, čistí se menší počet zubů najednou a lépe se s tímto zubním kartáčkem vyčistí hůře dostupná místa, například vnitřní plochy zubů. Dalším kritériem pro zubní kartáček je rovný zástřih vláken. Dále je důležité, aby byl zubní kartáček osazen větším množstvím vláken, aby byl hustý. Čím více vláken, tím je zubní kartáček účinnější v boji proti zubnímu plaku. Důležitým požadavkem na zubní kartáček je, aby měl měkká vlákna. Nepřítel, proti kterému bojujeme, je zubní plak, a ten je měkký, takže měkká vlákna na něj stačí. Mineralizovaný povlak již zubním kartáčkem nelze odstranit, ten je třeba odstranit profesionálně. Nesprávná technika s tvrdým nebo středním zubním kartáčkem dovede velmi výrazně poškodit dásně a způsobit citlivé a obnažené krčky.

Častým dotazem bývá, jak dlouho se má zubní kartáček používat. Opotřebení zubního kartáčku je individuální, záleží na tlaku při čištění, technice čištění, frekvenci používání a době čištění. Měkký zubní kartáček vydrží zhruba 1-2 měsíce. Opotřebený zubní kartáček nemá správný tvar a jeho vlákna jsou rozježená. Takový zubní kartáček je méně účinný a může i poranit dásně.

Ze sortimentu naší lékárny Vám můžeme doporučit profesionální zubní kartáčky Curaprox, které jsou vyrobeny z ultrajemných vláken Curen a mají kompaktní krátkou hlavičku, která dosáhne na všechny povrchy v ústní dutině. Zubní kartáčky Curaprox se odlišují počtem ultrajemných vláken – zubní kartáček Curaprox 1560 soft – obsahuje 1560 vláken, zubní kartáček Curaprox 3960 supersoft – obsahuje 3960 vláken, zubní kartáček 5460 ultra soft – obsahuje 5460 vláken. Švýcarská firma CURADEN vyrábí kromě zubních kartáčků pro běžné používání i dětské zubní kartáčky Curaprox, dále pak mezizubní kartáčky, chirurgické zubní kartáčky, či kartáčky pro zubní protézy. Zubní kartáčky Curaprox jsou uznávány a doporučovány stomatology.

Ortodontické kartáčky

Tyto kartáčky mohou být sestřihnuty do špičky (tvar V). Používají se k ortodontickým účelům (tj. rovnání zubů) nebo pro čištění fixních rovnátek.

Dentální nit

Zubní nit je nit nebo tenká páska sloužící k odstraňování zubního plaku z mezizubních prostorů. Vyrábí se dnes obvykle z nylonu nebo jiných plastů. Může (ale nemusí) být voskovaná. Podle rýh na zubech používali dentální nit lidé už v prehistorii. Moderní zubní nit poprvé popsal zubní lékař Levi Spear Parmly (1790–1859, New Orleans, USA) v roce 1815. Firma Codman und Shurtleft začala dodávat voskované zubní nitě v roce 1882. Firma Johnson & Johnson si nechala v roce 1898 zubní nit patentovat.

Použití

  1. Připravte si asi 30 cm nitě a otočte ji okolo prostředníku na každé ruce. Uchyťte nit mezi ukazovák a palec na každé ruce tak, aby nit napnutá mezi palci byla dlouhá asi 2 cm. Takto se drží nit pro čištění horních zubů.
  2. Při zavádění nitě mezi zuby v dolním oblouku napněte nit mezi ukazovákem a palcem tak, abyste na ni ukazovákem tlačili.
  3. Jemně pohybujte nití obtočenou okolo zubu směrem nahoru a dolů. Nikdy nepoužívejte řezací pohyb (směr zepředu dozadu).
  4. Nit musí v podstatě klouzat po obvodu zubu nahoru a dolů až pod dáseň.

Dle našich zkušeností se zdá lepší alternativou obyčejné zubní nitě spíše kombinace zubní nitě napnuté v mečíku od firmy GUM® Easy Flossers. Je ideální pomůckou pro začátečníky, pro které je náročné čistit pomocí flosovací nitě. Easy Flosser je vhodný pro pravidelné každodenní čištění mezizubních prostor. Jemná voskovaná nit napnutá v mečíku snadno pronikne do mezizubí. Druhou stranu mečíku lze použít jako párátko.Partneři:
Sunar, Farmax, GS, Loreal, Vichy, Innéov, Sanoflore

Poukázky:
Accor, Sodexo, Cheque Dejeuner

Lékárna HERBA 1 Sokolovská 1622, 356 01 Sokolov tel./fax: 352 628 700 herba1@lekarna-herba.cz

Přijímáme platební karty:
V pay, Visa, Visa Electron, Maestro, Mastercard

copyright © 2024 Lékárna HERBA • webdesign Vendys graphics